Sur Yapı Beykoz'da Kentsel dönüşüm çalışmalarına başlıyor

Kentsel dönüşüm projelerine sosyal sorumluluk gözüyle baktıklarını kaydeden Sur Yapı’nın patronu Altan Elmas, “Üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz” dedi.

Sur Yapı Beykoz'da Kentsel dönüşüm çalışmalarına başlıyor
KONUT PROJELERİ
G.Tarihi: 29.08.2016 15:36
1334 Okunma
0
17 Ağustos 1999’da yaşanan Marmara depremi sonrasında sağlam yapılaşma konusunun gündeme geldiğini söyleyen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Dört yıl önce dönüşüm yasasının çıkarılmasının sağlıklı şehirleşme konusunda alınan en önemli kararlardan biri olduğunu düşünüyorum. Kanun çıktığından bu yana önemli bir yol kat edildi fakat çalışmaların daha da hızlanması gerekiyor” diye konuştu. Sur Yapı olarak kentsel dönüşüme sosyal sorumluluk gözüyle baktıklarını ifade eden Elmas, “Kentsel dönüşüm çalışmalarında üzerimize düşeni yapıyoruz” dedi.

BELEDİYELER DEVREDE OLMALI

Kentsel dönüşüm sürecinde tek bir formülün olmaması gerektiğini söyleyen Altan Elmas, “Her bölge için doğru formül farklı olabilir, bölgenin yapısına göre doğru formüle karar verilmeli” dedi. Elmas, şöyle devam etti: “Öte yandan bu süreçte mutlaka yerel yönetimlerin devrede olması gerekiyor. Belediyelerin müteahhit ve hak sahipleri arasında müşavir ve garantör olması süreci kolaylaştıracaktır. Boş bir arazide inşaat yapmakla kentsel dönüşüm arasında büyük fark var. Kentsel dönüşümde uzun bir süreci doğru yönetmek gerekiyor. Burada hak sahiplerinin beklentisi de süreci etkiliyor.”

DÖNÜŞÜME ODAKLANDIK

Sur Yapı olarak kanun çıkar çıkmaz kentsel dönüşüm çalışmalarımıza başladıklarını anlatan Elmas, “Sektördeki tecrübemizden hareketle ihtiyacı olan bölgeleri iyileştirme konusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. İstanbul’un 4 ayrı bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmaları yürütüyor, birkaç farklı bölgede de görüşmeler gerçekleştiriyoruz” dedi. Gaziosmanpaşa bölgesinde GOPAŞ ile birlikte dört yıldır çalıştıklarını söyleyen Elmas, “Şu ana kadar birçok aileyi eskiyen binalardan tahliye ettik ve yerleştikleri geçici evleri için her ay kira ödemelerini aralıksız olarak yapıyoruz. Gaziosmanpaşa’da çalışmalarımızda belli bir noktaya geldik ve proje tasarımlarına başladık” diye konuştu.

BEYKOZ’DA 70 DÖNÜMLÜK ÇALIŞMA

Ümraniye ve Ataşehir Yenisahra’da Barbaros Mahallesi’nde dönüşüm çalışmalarına başladıklarını kaydeden Elmas, “Bir başka dönüşüm projemizi ise İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Beykoz’da gerçekleştiriyoruz. Bölge halkının da uzun zamandır beklediği 2B sorunu çözüldü ve bölgede dönüşümün önü açıldı. Beykoz’da hak sahiplerinin büyük çoğunluğu ile anlaşma sağladık. 70 dönümlük bir alanı dönüştüreceğiz” diye konuştu.

SABAH
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

YAZARLAR

BU HAFTA OKUNANLAR

BU HAFTA YORUMLANANLAR

ANKET

İstanbul'da hangi ilçede konut satın almak isterseniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

TARİHTE BUGÜN

2016

Kamuoyunda "Kozmik Oda" olarak anılan soruşturmayı yürüten, FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Ankara Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili tutuklandı.

2016

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'de rejimin, sivillerin tahliyesi amacıyla Halep'teki askeri operasyonlarına ara verdiğini açıkladı.

2015

ABD'de Cumhuriyetçilerin başkan aday adaylarından Donald Trump, göçmen ya da turist olarak ülkeye girmek isteyen Müslümanların alınmaması çağrısı yaptı

2007

Küresel Isınmaya Hayır Mitingi yapıldı.

2003

Erdoğan Teziç, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından YÖK Başkanlığına atandı.

2000

Uluslararası Halter Federasyonunun Atina'daki kongresinde ilk kez bir sporcu olarak Naim Süleymanoğlu asbaşkanlığa seçildi.

1995

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) kuruldu

1995

Eralp Akkoyunlu 1987 yılında çıktığı dünya seyahatini tamamlayarak bunu gerçekleştiren 5. Türk oldu. 6 yıl 7 ay süren bu yolculukta Akkoyunlu, 302 gün seyir yaparak dünyayı dolaştı.

1992

TBMM, Somali'ye asker gönderilmesini kararlaştırdı

1991

Boris Yeltsin ile Ukrayna ve Beyaz Rusya cumhuriyetlerinin devlet başkanları Bağımsız Devletler Topluluğu'nun (BDT) kuruluşunu ilan ettiler.

1987

ABD Başkanı Ronald Reagan ve SSCB lideri Mihail Gorbaçov, orta menzilli nükleer füzelerin karşılıklı imhası için antlaşma imzaladı.

1985

Amerika'lı basketbolcu Dwight Howard, bugün doğdu.

1982

Türk futbolcular Hamit Altıntop ve Halit Altıntop, bugün doğdu.

1981

Türk manken-model ve oyuncu Azra Akın, bugün doğdu.

1980

John Lennon New York'daki evinin önünde akli dengesi bozuk bir hayranı (Mark David Chapman) tarafından vurularak öldürüldü.

1973

Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk yazar Çetin Altan'ın cezasını affetti. Ancak Altan'ın 2 yıllık cezası af kapsamı dışında kaldı.

1971

Türk futbolcu Abdullah Ercan, bugün doğdu.

1953

DSİ (Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü) kuruldu.

1953

Türkiye futbolda İspanya'yı eledi; Dünya Futbol Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.

1942

Vatan gazetesi, Hitler ve Mihver devletleri aleyhtarı yazılar nedeniyle kapatıldı.

1941

Pearl Harbor Saldırısından bir gün sonra ABD Kongresi Japonya'ya savaş ilan etti ve II. Dünya Savaşı'na resmen girmiş oldu.

1808

Napolyon Bonaparte komutasındaki Fransız ordusu Madrid'e girdi.