GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Mega projeler önümüzdeki yıllara damga vuracak

​Murat Kurum, gayrimenkul sektöründeki yeni hedefleri ve 2016 kampanyasını anlatan bir yazı hazırladı.

GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Mega projeler önümüzdeki yıllara damga vuracak
EMLAK KONUT
G.Tarihi: 26.08.2016 08:05
1457 Okunma
1
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 15 Temmuz darbe girişiminden gayrimenkul sektörüne ve Emlak Konut'un 2016 kampanyasına kadar birçok konuda bir yazı hazırladı.

"İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN DEVAMLILIĞI SAĞLANMIŞTIR"

Murat Kurum’a ait yazıda,  "Hepimizin bildiği gibi ülkemiz 2002'li yılların başından itibaren, siyasal istikrara kavuşmuş olmanın getirdiği rahatlama ile proje ve büyüme odaklı bir yöntem anlayışına kavuşmuş, bunun sonucu olarak da birçok gelişmiş ülkenin ve özellikle Avrupa Birliği ülkelerinin üzerinde büyüme oranlarını yakalayabilmiştir. Bu dönem içerisinde, gayrimenkul sektörü ülkemizin büyüme hamlesinde, diğer sektörlerden farklı olarak tetikleyici bir rol üstlenmiştir. Artan nüfusumuzun getirdiği konut açığını kapama ihtiyacı, bununla birlikte, deprem riski taşıyan bir bölgede yaşamamız sebebiyle, depreme dayanıksız konutların yeniden dönüştürülmesi zorunluluğu, inşaat sektöründeki canlılığın devamını sağlamıştır. Son dönemde bu sektöre önemli yönde katkı sağlayan etkenlerin arasına, 2012 yılında yabancı ülke vatandaşlarına gayrimenkul ediniminde kolaylık sağlayan "mütekabiliyet" yasasının yürürlüğe girmesi de eklenmiştir. Nitekim son 3 yıla ait konut satış istatistiklerine bakıldığında, yabancıların gayrimenkul sektörüne kattığı artı değer kolaylıkla göze çarpmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

"KONUT ALICILARININ FİNANSMAN YÜKÜNÜ AZALTMAYI HEDEFLEDİK"

Kurum ayrıca, "15 Temmuz da yaşamış olduğumuz ve milletçe başarılı bit sınav vermiş olduğumuz surecin ülkemiz ekonomisi üzerinde oluşturabileceği olumsuz etkiyi ortadan kaldırmaya yönelik yapılabilecekler ve Emlak Konut'un rolü ve üzerine düşenlerin ne olabileceğinin değerlendir meşini yaptık. Sadece Emlak Konut olarak değil, projelerimizi beraber yürüttüğümüz yüklenicilerimizin değerli olduğunu düşündüğümüz görüşlerini de alarak yüklenicilerimizle birlikte hep beraber güzel bir kampanya başlattık. Bu kampanyada konut alıcılarının alım güçlerini rahatlatabilmek amacıyla peşinat oranlarını yüzde 20'ye indirdik, gelir paylaşımlı projelerimiz de dahil olmak üzere, satışlarımızda taksitlerimizi 120 aya çıkardık ve konut almak isteyenlere banka kredisi kullanma zorunluluğu olmadan, doğrudan Emlak Konut'a borçlanabilme imkanı getirdik. Burada bir başka önemli nokta da borçlanma oranını Tüfe'ye endeksli ya da aylık yüzde 0.7 vade farklı olmak üzere 2 farklı alternatif sunarak oldukça avantajlı hale getirdik. Böylece konut alıcılarının finansman yükünü azaltmayı hedefledik. Kampanya çerçevesinde uygulamaya başladığımız bu satış yöntemleri birçok ilki barındırıyor ve konut sahibi olmayı düşünenler için çok avantajlı koşullara sahip. Yüklenicilerimizin finansmanını rahatlatabilmek amacıyla da, Emlak Konut olarak, konut satışlarındakı peşinatlardan ve ilk 1 yıllık taksitlerden almamız gereken payı da yüklenicilerimizin kullanımına bıraktık. Bu kampanyanın etkilerini çok kısa bir sure içerisinde görmeye başladık. Kampanya ile ilgili ilanlarımıza başladığımız günden beri şirketimiz ve satış ofislerimiz inanılmaz yoğun ve gelen talepleri karşılamaya çalışıyorlar." diye konuştu.

YATIRIMLAR AKSAMAYACAK

Kurum yatırımıların aksamayacağına da değinerek, "Ülkemiz önünde geliştirilmeyi bekleyen, inşaat sektörüne yönelik birçok önemli proje bulunuyor. Aklımıza ilk gelen Kanal İstanbul projesi, sonrasında Çanakkale Boğaz geçiş projesi ve çok kısa bir süre içerisinde ihalesi gerçekleştirilecek olan İstanbul Boğazı'nın altından raylı ve tekerlekli sistemli araçların birlikte geçmesine imkan sağlayacak olan yeni bit tüp geçiş projesi. Bu mega projeler önümüzdeki yıllara damga vuracaktır. Küresel piyasalarda yaşanan dalgalanmalara rağmen ülkemizin büyümesi devam etmekte yatırımlar aksamadan yürümektedir. Merkez Bankamızın atmış olduğu pozitif adımların da katkısıyla her geçen gün faiz oranlarında düşüş devam etmekte bu da ülkemizin büyümesine katkı yapmaktadır."
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
KİRACI1 yıl önce
projeler insanlarla alay ediyorlar. 500.000 tl lik bir ev hiç faiz konulmasa 120 aylık ödemesi 4.1666 tl oluyor. 0,98 vade oranı ile 10 yıllık faiz %117 oluyor.bu fiyatlarla bu krizde sizler evlerinizi kimlere satmayı düşünüyorsunuz acaba? merak ediliyor doğrusu !!!

BENZER HABERLER

YAZARLAR

BU HAFTA OKUNANLAR

BU HAFTA YORUMLANANLAR

ANKET

İstanbul'da hangi ilçede konut satın almak isterseniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

TARİHTE BUGÜN

2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'a 65 yılın ardından devlet başkanı düzeyinde ilk resmi ziyareti gerçekleştirdi.

2017

Gök bilimciler en uzak süper kütleli kara delik keşfetti. 13 milyar ışık yılı uzaktaki kara deliğin kütlesi Güneş'inkinin yaklaşık 800 milyon katı büyüklükte

2016

Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) yoğun bakım servisinde yaklaşık bir aydır kalp yetmezliği tedavisi gören eski TBMM Başkanı İsmet Sezgin, 88 yaşında hayatını kaybetti

2015

Çorum'da ev için yapılan temel kazısı sırasında Roma dönemine ait yaklaşık bin 900 yıllık lahit bulundu

2006

Cargill, Bursa 1. İdare Mahkemesinin ''yürütmeyi durdurma'' kararı üzerine 47 gün ara verdiği üretime yeniden başladı.

2004

Hamid Karzai Afganistan devlet başkanlığı görevine başladı.

2002

Londra'da 51'incisi yapılan Dünya Güzellik Yarışması'nda Türkiye Güzeli Azra Akın Dünya Güzeli seçildi.

1999

Düzce,Türkiye'nin 81. ili oldu

1993

Ressam Abidin Dino, bugün yaşamını yitirdi.

1988

Ermenistan'da 6,9 şiddetinde bir deprem meydana geldi: 25.000’in üzerinde ölü, 15.000'den fazla yaralı, 400.000 kişi evsiz kaldı

1981

Oyuncu, ve eski manken Tuba Ünsal, bugün doğdu.

1979

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Cavit Orhan Tütengil öldürüldü. Olay yerine "Anti Terör Birliği" imzalı bir bildiri bırakıldı

1975

Endonezya, Doğu Timor'u işgal etti.

1973

Türk milli basketbolcu İbrahim Kutluay, bugün doğdu.

1973

İslam Konferansı Örgütü'ne üye 7 ülke tarafından geri kalmış İslam ülkelerini kalkındırmak amacı ile İslam Kalkınma Bankası kuruldu.

1972

Apollo 17, ay görevine doğru yola çıktı.

1961

MGK Başbakan İsmet İnönü'nün başkanlığında ilk toplantısını yaptı

1958

İstanbul sokaklarında "hula-hoop" çevirmek yasaklandı.

1956

Türk romancı, öykücü ve oyun yazarı Reşat Nuri Güntekin, bugün hayatını kaybetti.

1944

Reşat Ekrem Koçu’nun İstanbul Ansiklopedisi'nin ilk fasikülü çıktı.

1941

Pearl Harbor Saldırısı: Japon uçakları Amerikan deniz üssü Pearl Harbor'u bombaladı. 5 savaş gemisi, 14 gemi, 200 uçak yok edildi, 2400 kişi öldü.

1941

II. Dünya Savaşı: Kanada; Finlandiya, Macaristan, Romanya, ve Japonya'ya savaş ilan etti.

1933

Türk gazeteci Oktay Ekşi, bugün doğdu.

1928

Noam Chomsky, ABD'li dil bilimci, siyaset bilimci ve yazar, bugün doğdu.

1917

I. Dünya Savaşı: ABD, Avusturya-Macaristan'a savaş ilan etti.